Prisjakt

joklvk

Medlem sen 2025-07-01
5
Bidrag
2
Hjälpsamröster
NetOnNet
Utmärkt
(500+)
j
joklvk
5 omdömen
Usel5 dagar sedan

Eltandborsten fick batteriproblem redan efter en månad. När jag reklamerade den fick jag besked att jag måste skicka in den för service, vilket kan ta upp till tre veckor, plus transporttid. För en produkt som används varje dag hade jag förväntat mig ett snabbare utbyte eller en annan lösning, särskilt eftersom den är nästan ny. Jag är därför besviken på hur reklamationen har hanterats och väljer att köpa en ny eltandborste från en annan återförsäljare.

Apotek Hjärtat
OK
(500+)
j
joklvk
5 omdömen
Usel4 månader sedan

Min order på receptbelagd medicin makulerades utan någon som helst förklaring. Fick bara ett automatiskt mejl om att den inte skulle levereras. Efter lång väntan i telefonkö kunde kundtjänst inte heller säga varför ordern avbokats. Mycket dålig service och brist på information, särskilt när det gäller mediciner.

Ellos
Dålig
(500+)
j
joklvk
5 omdömen
UselRedigerades 7 månader sedan

Jag har tidigare varit nöjd med Ellos, men nu är jag mycket besviken. Köpte en lampa som måste laddas men den lyser bara i cirka en timme innan den slocknar. När jag reklamerade fick jag veta att det kan ta upp till 3 veckor att hantera ärendet – helt oacceptabelt! Jag anser att återbetalning ska ske så snart Ellos mottagit varan, inte efter en orimligt lång väntan. Tyvärr kommer jag varken köpa från eller rekommendera Ellos framöver.

Växjö Elektriska
Dålig
(11)
j
joklvk
5 omdömen
Usel8 månader sedan

Fruktansvärd kundservice och hantering av reklamationer.

Nordiska Galleriet
Dålig
(431)
j
joklvk
5 omdömen
Dåligett år sedan

Man mejlar de om en produkt men får ingen hjälp.