Prisjakt

Algiz

Medlem sen 2009-03-08
50
Bidrag
35
Hjälpsamröster
Sony WF-C500 Wireless In-ear
Full Star 1
3.8
(19)
1 024 kr
A
Algiz
50 omdömen
Full Star 1Full Star 2Full Star 3Full Star 4Empty Star 5
Redigerades 3 år sedan

Sökte In-ears till podd/boklyssning till rimligt pris och med lång batteritid. För just det slags lyssnande är dessa perfekta, de har lång batteritid och lång räckvidd. Enkla att ladda upp tämligen snabbt med det lilla smidiga etuiet. Det går att använda endast en hörlur i taget.

Matsmart
Dålig
(120)
A
Algiz
50 omdömen
Dålig3 år sedan

Konceptet är superbra, men tyvärr har Matsmart ibland så högt prissatta varor så det är skrattretande. Har inte folk koll på priser eller checkar exempelvis jämförpriser här på Prisjakt så kan de ju bli rejält lurade.

Meds
Utmärkt
(500+)
A
Algiz
50 omdömen
OKRedigerades 3 år sedan

Snabb leverans med många leveransalternativ och rimliga priser. Kundtjänst kanske blir bättre med tiden, nu tar det lite tid att få gehör för att paket inte har levererats trots att det är aviserat som levererat.

Jabra Elite 45h Wireless On-ear Headset
Full Star 1
3.3
(5)
A
Algiz
50 omdömen
Full Star 1Full Star 2Empty Star 3Empty Star 4Empty Star 5
Redigerades 3 år sedan

Jättebra batteritid, bra ljud med tanke på priset och mjuka "öronkuddar". Bra app för att ställa in ljud. MEN det stora minuset är att jag aldrig någonsin haft några hörlurar som sitter så dåligt. De åker hit och dit och böjer jag mig ner ramlar de av. Fungerar endast om jag sitter still eller står rakt upp och ner.

XXL Sport & Vildmark
Utmärkt
(500+)
A
Algiz
50 omdömen
DåligRedigerades 3 år sedan

Nej här kommer jag inte handla längre. Är väldigt besviken på XXL. Köpte en klocka som visade sig vara begagnad, men i onlinebutiken såldes som helt ny och oanvänd. Efter väldigt lång tids väntan fick jag en återbetalning på 20 procent (vilket jag tyckte var rätt snålt med tanke på att de lurade mig och kunde ha visat att de ville ha kvar mig som återkommande kund, men p.g.a. sjukdom accepterade jag det för jag hade inte ork att ödsla mer energi på XXL). Förtroendet för XXL är dock rubbat. Begagnad klocka säljer man som begagnad klocka och man bör även redovisa på hemsidan att varan inte kommer i originalkartong.

Vet´s Store
A
Algiz
50 omdömen
DåligRedigerades 4 år sedan

Kan inte uttala mig om butiken, känner inte till den. MEN skräp att det visas pris från den här butiken. Prisuppgifterna är helt fel. Det är så irriterande att få avisering från Prisjakt gång på gång för att den här butikens priser är fel redovisade

Tele2 webbutik
A
Algiz
50 omdömen
Usel4 år sedan

Undvik Tele2! De har inte en fungerande kundtjänst. De är inte villiga att lösa problem eller svara på frågor. Försöker hjälpa min 80-åriga förälder med dennes tv-abonnemang, men Tele2 vägrar att vara behjälpliga! Det är bedrövligt företag och jag är på väg att anmäla dem till Konsumentverket.

Sportamore
A
Algiz
50 omdömen
BraRedigerades 6 år sedan

+Väldigt snabba på utskick +Inga problem vid returnering -Knapphändig beskrivning på många varor

Apotea
Bra
(500+)
A
Algiz
50 omdömen
UtmärktRedigerades 6 år sedan

👍

Tretti
Utmärkt
(500+)
A
Algiz
50 omdömen
Utmärkt6 år sedan

Via Tretti beställde jag en kaffemaskin kvällen den 17 december hos WAG Logistics i Danmark. Förmiddagen 20 december anlände leveransen till postombudet. Stjärnorna ska kanske egentligen gå till WAG. Väldigt bra pris på maskinen och snabb leverans.