Prisjakt
User profile avatar

MrGastonO

Medlem sen 2014-02-19
7
Bidrag
0
Hjälpsamröster
Proshop
Utmärkt
(500+)
M
MrGastonO
7 omdömen
Braen dag sedan

Det gick snabbt och smidigt att göra mitt köp och jag är nöjd. Varan skickades också snabbt. Jag önskar dock att användbarheten på sidan kunde förbättras med bättre filter för det kan bli överväldigande att leta efter en del saker.

Rajala Pro Shop
Utmärkt
(500+)
M
MrGastonO
7 omdömen
Utmärkt2 år sedan

Smidigt att handla och mycket trevlig personal.

Deltaco TB-5DSU (Nordisk)
Full Star 1
1
(1)
M
MrGastonO
7 omdömen
Full Star 1Empty Star 2Empty Star 3Empty Star 4Empty Star 5
3 år sedan

Vi har det här på jobbet och jag gillar det inte alls. Tangenterna är svåra att träffa rätt och det är en riktig plåga att skriva med det. Jag önskar att produktutvecklarna på Deltaco var tvungna att använda det så att de fick uppleva hur obekvämt det är.

ComputerSalg
Utmärkt
(500+)
M
MrGastonO
7 omdömen
Utmärkt4 år sedan

Mycket bra kundtjänst, fick snabbt och vänligt svar på min fråga. Också snabb frakt. Mycket nöjd med köpet!

Webhallen
Utmärkt
(500+)
M
MrGastonO
7 omdömen
Utmärkt4 år sedan

Smidigt att handla och de har engagerad personal om man behöver hjälp eller behöver diskutera något.

Bose QuietComfort 35 Wireless Over-ear Headset
Full Star 1
4.1
(85)
M
MrGastonO
7 omdömen
Full Star 1Full Star 2Full Star 3Empty Star 4Empty Star 5
Redigerades 9 år sedan

Dessa är helt ok men kolla gärna på konkurrenterna. Dessa har bra batteritid, helt ok ljudreducering och helt ok ljud men inte mycket mer än så. Tyvärr finns inte många speciella funktioner heller. Idag fick jag en uppdatering som möjliggör att två personer med Boselurar kan lyssna på samma musikkälla, men hur ofta har man det behovet? Jag hade Astro A38 med brusreducering och det var fantastiskt trevligt att ta på mig dem på tåget. Det är inte alls samma känsla med CQ35 och det känns smått obehagligt, även nu när jag har använt dem ett tag. Nackdelar: -När man pratar i telefon så hör båda parter allt som händer runt omkring. Mikrofonerna verkar flitiga med att spela in så mycket som möjligt... -Så fort det blåser så hörs det ordentligt inuti lurarna. Går man utomhus en blåsig dag så är det nästan bäst att stänga av dem. -För mig så känns de obehagliga efter en stund. De trycker på huvudet och jag måste ta av dem. -Ljudet är inte så fantastiskt för detta pris. Har helt klart hellre mina Astro A40 (synd bara att de inte kommer med Bluetooth). Fördelar: -Det alldagliga utseendet gör att man inte får överdrivet många blickar åt sitt håll vilket kan vara bra om man reser utomlands och är orolig över överfall/stöld. -Bra batteritid. -Lättåtkomliga knappar för volym och play/pause. -De går att använda med sladd om batteriet skulle ta slut. -Det följer med en mycket bra reseväska. -De går att fälla ihop

Addnature
Utmärkt
(500+)
M
MrGastonO
7 omdömen
UtmärktRedigerades 9 år sedan