Prisjakt

Cal Kestis

Medlem sen 2024-05-06
3
Bidrag
1
Hjälpsamröster
Webhallen
Utmärkt
(500+)
C
Cal Kestis
3 omdömen
Usel3 dagar sedan

Kom på nu att jag inte fått svar från dem gällande ett garantiärende. De skulle skicka info med instruktioner. Det skulle ta någon dag eller så, det har gått mer än 14 dagar nu. Min mail vet jag att de har eftersom jag fått ett gäng nyhetsbrev och "erbjudanden" efter det.

Retrospelbutiken
Utmärkt
(500+)
C
Cal Kestis
3 omdömen
UtmärktRedigerades 16 dagar sedan

Grymt att se att Retro börjat ta in mer MTG saker. Dessa Final Fantasy holiday boxar har jag haft ögonen på sedan de annonserades. Kul att de hade alla på lager. Hoppas de får Chocobo Bundeln. Enda chansen man kan få en till msrp.

Spelbutiken.se
Utmärkt
(500+)
C
Cal Kestis
3 omdömen
Utmärkt5 månader sedan

Förbokade Shadow Labyrinth hos Spelbutiken, och en vän beställde Donkey Kong Bananza. Vi bor i olika städer – men båda våra paket försvann. Orderbekräftelse och spårningslänk kom direkt via mejl, supersmidigt från butikens sida. Men spårningen stod helt still i över en vecka. Bring gav inga svar och skyllde på butiken. Spelbutiken kunde inte heller se vad som hänt, vilket gjorde det hela frustrerande. När jag hämtade ut mitt paket idag (24 juli) såg jag att fraktsedeln var skapad redan den 15 juli – butiken hade alltså gjort allt rätt. Det verkar snarare som att Bring slarvat bort hela pallen med våra spel. Stort plus till Spelbutikens kundtjänst: korta telefonköer, trevliga och hjälpsamma trots min irritation. Bring får tyvärr bottenbetyg.