
Har varit kund dÀr sÄ lÀnge jag kunnat minnas och alltid uppfattat dem som hjÀlpsamma och trevliga. Sen gör det inget att de har bra priser ocksÄ :)

Har varit kund hos dem sen dag ett, har BlacknivÄ och handlat för över 500Tsek. Signum för Webhallen har varit bra support med bra kompetens i butikerna, inte alltid billigast. Nu har supporten fallerat, de krÄnglar med Äterköp och nekar till fel som de sjÀlva Àr skyldiga till. Inte en enda gÄng under alla dessa Är som jag handlat har jag klagat men nu fÄr det ... vara nog. Det var under ASUS cash back kampanjen i September som jag letade efter en dator och jag utgick frÄn dem som hade lÀnken till kampanjen pÄ sin produktsida (alla hade inte det) och hittade en ASUS som jag sen bestÀllde, Jag betalade och hÀmtade ut den och skulle sen registrera varan pÄ ASUS hemsida och kunde dÄ konstatera att CPU-modellen pÄ min nyinköpta bÀrbara inte fanns med i kampanjen. Kan tillÀgga att jag var tvungen att vÀnta 30 dagar för att kunna registrera mig för kampanjen dÄ kravet frÄn ASUS var att vÀnta sÄ lÀnge innan man gjorde ansprÄk pÄ de 1000kr som skulle betalas tillbaka. Gissar att det var sÄ för att man inte ska fÄ pengar tillbaka för att sen lÀmna tillbaka varan i ett Äterköp Kontaktade Webhallen och förklarade problemet och fick till svar att de inte kunde göra nÄgot dÄ de inte ansÄg att lÀnken pÄ deras sida var nÄgot de kunde ha kontroll pÄ. De erkÀnde att lÀnken inte borde ha varit dÀr och att de kunde förstÄ att det var missvisande men att det inte var deras fel?? Jag blev chockad dÀr och efter ett tag fick jag prata med en chef som erbjöd 500Kr för att jag varit en sÄ god kund och att jag skulle vara glad för att de varit sÄ givmilda??? Jag accepterade sjÀlvklart inte denna kompensation dÄ jag anser att felet knappast kan vara mitt och att de mÄste stÄ för detta fel. De har lagt in en lÀnk till en kampanj pÄ en produkts hemsida som underförstÄtt talar om för kunden att varan Àr med i kampanjen. Men det var tydligen mitt fel. Nu Àr det locket pÄ hos Webhallen och de svarar inte pÄ mina mail. Webhallen, vad har hÀnt? Oavsett vilken typ av kund det handlar om sÄ kan man inte göra pÄ detta sÀtt.
Full pott!! En helt underbart rolig film. SÄg den 8 gÄnger pÄ bio :)
En ûber film!
En mycket bra film dÀr Prince gör sin bÀsta roll nÄgonsin.
En av de bÀttre katastroffilmerna nÄgonsin, Àven i dagens mÄtt mÀtt.
DödskallegÀnget eller Goonies som jag hellre föredrar att kalla den Àr ytterligare en Spielberg produktion som har allt. Otroliga skÄdespelarinsatser!
Tror jag var 15 Är nÀr denna film kom pÄ de svenska biograferna och jag sÄg den 9 gÄnger pÄ bio :) Min favorit Dudley Moore och för den tiden skitlÀcker Bo Derek gjorde att filmen var otroligt trivsam att titta pÄ.
Spagettiwestern nÀr den Àr som bÀst!