
Kan inte annat än rekommendera starkt! * Bra priser * Oerhört trevligt bemötande och hög känsla för kundservice * Tillmötesgående * Snabba leveranser * Bra utbud En av mina bättre köpupplevelser. Full pott.
Helt otroliga högtalare! Väldigt luftiga i diskanten, som dessutom går att korrigera i tre olika lägen baktill på högtalaren. Mellanregistret är i mina öron magiskt, röster låter oerhört naturliga. Väldigt rappa och korrekta i basen. Det finns tyngd i botten, och jag tycker aldrig att det fattas något där. Går att sandfylla för ytterligare resonanskontroll. Tyckte basen stramades åt efter att jag fyllt mina med blästersand. Ljudet liksom bara flödar framför en och de målar upp en bred och djup stereobild. Förmodligen mitt bästa hifi köp. Någonsin.
Helt suverän förstärkare som passar mina Triangle perfekt!
Oteknisk som jag är hade jag lite problem att få allt att fungera som det ska i början men med lite hjälp så ordnade det sig snabbt. Och oj vilken maskin! Låter helt underbart. MASSOR med detaljer. Låter väldigt naturligt och lyfte musikupplevelsen flera snäpp för mig. Mediaspelaren är helt underbar. Väldigt smidig app att styra allt med. Fjärrkontroll följer inte med men finns att köpa till extra. Beställde en sån bara för att men kan i ärlighetens namn säga att jag knappt använt den. Behövs inte. Att den ska låta "kall" är absolut inget jag har märkt av iallafall. Mycket nöjd! Kan varmt rekommendera den. Suverän produkt! Körs ihop med en Hegel H160 och ett par Triangle Antal EZ.
Har haft den här lilla saken i ett par dagar nu. Det positiva: Låter riktigt bra. Bättre än när jag kör en Audioquest Dragonfly Black till mobilen, vilket förvånade mig. Bra detaljerat ljud med bra tryck i basen. Mina B&W P5 series 2 fick nytt liv. Smidig att använda trots att knapparna är så små. Perfekt till pendlingen till och från jobbet. Det negativa: För små knappar om du har stora händer. Den känns lite plastig. Språket var inställt på kinesiska när jag startade den första gången. Tog ett tag innan jag lyckades ändra till engelska.
Fantastiskt ljud! Ett av mina bästa köp någonsin. Spelar väldigt detaljerat och med ett stort öppet ljud. Precis och tight bas. Det är nu riktigt roligt att lyssna på musik och jag finner mig själv sittandes med ett stort leende framför dessa högtalare. Till musik behövs det verkligen inte kompletteras med en sub eftersom dessa presterar så pass bra själva. Till film däremot. Kör med en Velodyne SPL-1000 Ultra och driver allting med en Marantz SR7011. Och en Hegel H160 som ren stereoförstärkare för musik i 2 kanals. Magiskt, i mitt tycke. Är ni intresserade utav nya högtalare, se till att göra er själva en stor tjänst och provlyssna på Triangle. En ny personlig favorit. :)