Kanon pryl! Mycket smidigt tangentbord. Bra belysning i knapparna. Bra storlek på tangenter och hela tangentbordet. Svensk layout utan krav på funktionsknapp för att få åäö. Bra batteritid. Jag fick dock inte med någon CD med drivrutiner. Har inte hittat dem för nerladdning heller. Men å andra sidan behöver jag dem inte. Både Win mobile 6 och Win 7 hittade den ändå. Varför har det tagit så lång tid för denna att hitta till marknaden!? [EDIT] Måste uppdatera då den nu efter ca 1,5mån inte längre går att ladda. Kan vara fel på batteriet. Kontaktade Deltaco direkt och fick åka till dem och fick ett nytt direkt istället för att behöva gå via inköpsstället. Mycket bara service av Deltaco! [/EDIT]
Riktigt bra stekpanna. Den slår mina tidigare aluminium-pannor med hästlängder på alla punkter. Jag har även en gjutjärnspanna från IKEA men denna steker jämnare än vad IKEA-pannan gör. Priset på 299kr hos Interiora gör den mycket prisvärd! Enda nackdelen med denna är att nu vill jag även ha en större variant men dessa kostar MYCKET mer än denna...
Bra action-rulle med bra skådisar. Lite överdriven och till och med lite rolig ibland. Ljud & Bild är som sig bör bra.
Bra action men inget speciellt. Kommer inte komma ihåg den här filen om en vecka. Har för mig att 1:an var bättre men kommer inte ihåg mycket av den heller. Ljud & Bild är bra.
Bra action, bra bild, bra ljud. Jag gillar det.
Köpte den då den ju är lite kult-klassad. Hade inte sett den förr och så här efteråt är det inget jag ångrar. Rörig film utan någon egentlig handling. Men ljud, bild och musiken är bra.
Det tar en stund att vänja sig vid den men när man vant sig är det nästan svårt att använda en vanlig mus igen. Den gör sitt jobb och jag kan få problem med handleden med en vanlig mus. Med denna är det inga problem alls. Tyvärr är ytan på den dålig och min är väldigt sliten nu efter ett antal (4-5) år. Ytan liksom flagnar på den. Inget som hindrar funktionen men den är inte vacker.
Kontakterna är så tajta att jag var rädd att ha söder elektroniken när ja kopplade in dem. Jag hade trott att jag skulle kunna höra skillnad på dessa och de lakritssnören jag hade innan. Men det kan jag inte säga att jag gör. För det priset hade jag väntat mig mer. Men de blev ju inte sämre iaf.
Jag köpte denna för det första som en kylplatta men det är nog egentligen inte dess huvudsakliga syfte. Den är nog mer tänkt i ergonomiskt syfte iom. att den går att vinkla i 5 olika steg. Den flyttar ganska bra med luft i full fart så det blåser ganska bra runt plattan. Men den är förvånansvärt dålig på att kyla min Acer Aspire 5738G. Ser ingen skillnad alls faktiskt när jag tittar i CPU-ID. Men då är min laptop ganska tät på undersidan. Jag funderar på att ta bort luckorna för hårddisk och RAM-minne för bättre luftflöde. Ljudnivån är OK men inte mer. Den har något fiskebåt-liknande ljud för sig i låg fart och i full fart susar den en del. Iom att den kyler dåligt går datorns fläkt på full fart den också vid behov. Jag är dock inte så känslig så den är helt OK enl. mig. Några andra plus är den steglösa fläktinställningen och 4st USB-portar. Den har ganska bra möjligheter att dölja och fästa kablar. En annan nackdel är att av/på knappen, fläktregleringen och USB-portarna sitter väldigt lång in under plattan. Man ser dem inte lätt och man måste ha långa fingrar för att nå fläktkontrollen.