Prisjakt
Annons
Buyersclub
  • Gratis frakt för plusmedlemmar
  • Lägre priser för plusmedlemmar
  • En gratisprodukt varje månad
2.8OK
63 betyg (senaste året)

Skrivna omdömen

Betyg äldre än ett år inkluderas inte i snittbetyget.
Konsumentinformation
2023-11-14

Viktigt! Att köpa en vara till medlemspris innebär en löpande månadskostnad hos denna butik. Läs butikens information noga innan köp!

Skrivna butiksomdömen

J
Dålig13 dagar sedan

Från att du beställer något till att dom faktiskt börjar plocka din order tar det mellan 5 och 7 arbetsdagar vilket är helt sjukt långsamt och faktiskt oacceptabelt uselt! Är en betalande medlem men funderar ärligt på att säga upp medlemskapet just pga av den extremt långsamma orderhanteringen. Amazon har liknande om inte mycket bättre prissättning oftast och där plockas och skickas varorna samma dag vilket oftast innebär att varorna är hemma på mindre än den tiden det tar för Buyersclub att ens börja hantera din order, pinsamt dåligt! Är en numera besviken kund. ÖKA TEMPOT FÖR F*N!

R
Rödklöver
1 omdöme
Usel17 dagar sedan

Hela butikens upplägg verkar bygga på att ligga "billigast" på Prisjakt, men det är ett påhitt eftersom det krävs medlemsavgifter som dessutom verkar svåra att säga upp för att få det s.k billigare priserna. Undvik!

M
Usel20 dagar sedan

Jag anser deras affärsupplägg vara ohederligt

l
lasertoffe
1 omdöme
Usel25 dagar sedan

Dessa butiker gör det väldigt frustrerande att använda prisjakt. Man borde få möjlighet att filtrera bort butiker med medlemsavgifter. Vill inte se dem. Pricerunner är bättre.

Z
ZoroTheSwordsman
12 omdömen
Braen månad sedan

Det Positiva: • Blev inte lurad, fick varan tillslut. Det negativa: DETTA ÄGDE RUM I SOMRAS. • Fick vänta i 12 dagar för att få en vara jag hade beställt. • Fick även faktura innan jag ens hade fått varan. • Det var en enda person tog hand om kundservicen. • Dyrare medlemskap än Amazon Prime Sverige.

H
Highgrove
2 omdömen
UselRedigerades en månad sedan

Prisjakt borde inte visa priserna som dessa använder, alternativt ta med medlemspriset i det vanliga priset

l
leroy85
1 omdöme
Uselen månad sedan

Tveksam affärsmodell, förstör indirekt upplevelsen på prisjakt.

r
ragonline
12 omdömen
Usel2 månader sedan

Hur kan denna skit få finnas på prisjakt? Har gjort prisjakt totalt värdelös för snabb överblick över lägsta pris. Vilken skitbutik som helst kan ju erbjuda lägst pris om man tvingas betala en månadsavgift till butiken för att få det. Medlemsavgiften för x månader borde per automatik läggas på priset åtminstone.

e
e.malki88
1 omdöme
Usel2 månader sedan

Ruins the prisjakt experience with pricing behind a membership wall.

P
Usel2 månader sedan

Kräver medlemskap. Varning för att testa på "gratis", trots att jag gjorde allt jag trodde krävdes och avslutade i förtid har jag ändå betalat 99 kr för ingenting i slutändan.

Om butiken

Buyersclub

Butiken finns i Sverige. Priserna visas i SEK på butikens sida.

Betalningsalternativ

KlarnaSwishAmerican ExpressVisaMasterCard
  • Direktbetalning
  • Faktura
  • Kortbetalning
  • Avbetalning
  • Betalning via telefonräkning
  • Bitcoin
  • Förskottsbetalning
  • Postförskott
  • SMS-betalning

Kundtjänst

Kontakt med butiken kan ske på Svenska.

buyersclub.se

Bolagsinformation

Fullständigt firmanamn: Sweden Buyersclub AB

Organisationsnr: 559016-7838

Information hos allabolag.se