
(500+)
Jag tror alla kan se på kommentarerna från denna butik att man inte blir lika bra bemött som hos andra handlare. Beställde två osthyvlar som marknadsfördes som att de gör TUNNA skivor. Det var därför jag beställde, annars hade jag inte beställt. Testade och de var lika tjocka som alla gamla jag hade från Fiskars. Påtalar detta för kundtjänst och då tar de inte ansvar för det som står på sin hemsida?! Jag påtalar då att enligt lag är det reklamation om man som kund får något som inte uppfyller det som står på hemsidan. Då påstår de att de kan lagen. Bevisligen inte? Jag säger då att jag vill returnera. Då får jag bara returnera den som inte är använd. Då svarar jag med att ingen är använd och att jag, liksom de, inte rimligtvis kan stå för vad jag skriver. Inget svar, för andra gången. Jag väntar fortfarande på möjligheten att kunna returnera, så nu antar jag att de inte ens tar emot returer. Vad ska man tro? Förväntad leverans, men ett medelbetyg på prisjakt talar sitt tydliga språk. Har personligen aldrig varit med om något liknande hos en svensk butik. Verkar inte förstå att negativa kommentarer skadar mer än de hundralappar jag tycker de borde ersätta mig med.
Usel kundservice Beställde hem en produkt med varubrev för att jag ej kunde hämta hos ombud och betalade extra för det. Varan lämnades ändå hos ombud och återsändes då tyvärr. Då skickar detta skojarföretag ut en faktura på 200kr och stjäl i princip de pengarna av mig, istället för att vara hjälpsamma och lösa situationen. Jag har bokat en sak de ej har uppfyllt och de tar inte ansvar! Akta er riktigt noga. Ett företag som lever på skumma avgifter och det är många som kommenterar samma sak. Önskar jag hade läst recensioner innan jag beställde!
Fick en trasig vara (uppenbart produktionsfel). Kontaktade kundtjänst med bilder och information, dom varken ville eller kunde hjälpa mig. VÄRDELÖST företag med urusel kundtjänst!
Fick ett fint bemötande i telefon, när jag ringde för att fråga hur man kan ändra till annan adress under sommarlovet.
Fruktansvärt oförskämd kundservice. Långa leveranstider. Rekommenderas inte!
Alltid funkat bra. Fått det jag beställt. Och returer funkar bra.
Sämsta jag varit med om. Jag fick ingen beställning o fick bara otrevliga svar av dem. Riktigt otrevliga. Skyllde på mig o postnord o skicka fakturan till inkasso. Min pojkvän beställe den plastigaste handkontroll ni kan tänka er som inte ens fungerade när den kom. Men det va inte deras fel heller. Den fungera när dem skicka den. Snälla bli inte lurade av detta oseriösa företag. Lägg några kr mer o köp på annat ställe. Detta är ett lurendrejar företag med otrevliga människor som går till attack försvar direkt o lyssnar inte på sina kunder. Känner mig sjukt kränkt. Aldrig varit med om ett sånt hemskt företag Ert svar stämmer inte alls. Kolla igen. Ni skyller allt på annat jävla lögnare. 100 tals mail från mig? Det är ni som trakasserat o saboterat för mig o fortsätter göra det även nu.
Kundtjänsten är väldig okunnig, inkompetenta. Fick betala över 1000 kr för en aftershawe. Beställer aldrig mer

Butiken finns i Sverige. Priserna visas i SEK på butikens sida.
Kontakt med butiken kan ske på Svenska.
Erbjuder telefonsupport. Se butikens hemsida för mer information.
www.shopping4net.seFullständigt firmanamn: Shopping4net AB
Organisationsnr: 556823-3604
Information hos allabolag.se