Köpta begagnade och inspelade. Spelar fantastiskt fint, luftigt och fint mellanregister och diskant, ingen som helst tendens till skrikighet. Basen är rapp och tight, inga tendenser till bumlighet. Jag kompletterar med en Klipsch subwoofer och får då en härlig tyngd i de lägsta tonerna. Högtalarna spelar fint även på lägre volymer men blommar ut när man drar på lite. Utan tvekan högsta rekommendation.
Enkel och smidig utan extra onödiga finesser. Jag tycker den klipper jättebra och har inga problem alls. Om man bara klipper ibland så tycker jag inte det behövs någon dyrare modell, men jag skulle inte heller vilja gå ner i pris/kvalité. Rekommenderas!
Fortfarande helt OK, trots att de varit med länge. Har blivit rekommenderad andra linser av optiker som varit sämre än dessa.
Blev rekommenderad att byta från "Bausch & Lomb Purevision 2 for Astigmatism" till dessa av min optiker. Helt oanvändbara, skaver och gör ont, får plocka ut dom efter 10 minuter. Nu är det svårt att betygsätta linser, men att det skulle vara så stor skillnad så att de inte ens går att använda - då måste det bli 1 i betyg.
Sitter som andradisk i en Lenovo Thinkpad. Fungerar utan problem. Prisvärd.
Jämför jag med ett par mer renodlade Hifi-hörlurar i samma prisklass så är basen något tunnare, men överlag är ljudet bra balanserat. Bra ljud från mikrofonen tycker jag. Mycket skön att ha på sig under flera timmar. Kabeln verkar vara av bra kvalité. Fick tag i ett par begagnat och då blev det ett rent fynd men mitt betyg (4) går på nypriset.
Inga problem att ladda alla typer av enheter jag provat. Bra med PD (Power Delivery) även då man laddar upp powerbanken. Verkar ladda min mobil med USB-C lika snabbt som när jag använder 220V-laddare.
Letade efter en aktivitetsklocka som fått bra recensioner för exakt GPS-tracking och hamnade då till slut på Garmin efter mycket läsning på nätet. Menysystemet hade jag lite svårt för i början och tog ett tag att lära sig. Skärmen går inte att jämföra med en OLED-skärm, men den är helt fantastisk i solljus med tex. "Springa"-aktiviteten, inga problem att se skärmen i starkt solsken och med solglasögon på. Många appar och urtavlor finns att ladda hem gratis. Vad jag kan se stämmer GPS:en mycket bra och den hittar GPS-signal mellan 30 till 60 sekunder. Helt OK anser jag. Det som gör att jag ger denna klocka 5 poäng är möjligheten att utveckla egna appar, widgets och urtavlor. Detta med hjälp av ett helt öppet API och utvecklingsmiljö i Eclipse och en variant av C. Kanonkul!
Billiga men med bra kvalité. Ser ut som nya efter 10 år. Lagom storlek även för mindre händer (barn).