Prisjakt

KingSiZe

Medlem sen 2007-01-08
58
Bidrag
23
Hjälpsamröster
Sony Xperia Z3 Compact D5803 2GB RAM 16GB
Full Star 1
3.6
(144)
K
KingSiZe
58 omdömen
Full Star 1Full Star 2Full Star 3Full Star 4Full Star 5
Redigerades 10 år sedan

Efter ha haft Ericsson och efter det en Sony/ericsson så bytte jag till en samsung S3 och dom två åren förstod jag inget av min telefon. Så nu ja julen 2014 bytte jag till min nuvarande Xperia Z3 Compact och jag känner mej "hemma" igen. Trodde det inte skulle vara sån skillnad på Sony och Samsung. Men Sony är min hemmaplan. Plus: Batteritiden (Ca: 2 dagar) Lätta menyer (Inget bakvänt som på Samsung) Foto är världsklass. Ljudet är grymt när man ställer in det rätt. Rätt hörlurar gör mycket också. Minus: GPSen hittar aldrig det den ska göra. Gäller maps och facebook bl.a. Fyller upp minnet på nolltid. Då måste man föra över allt till minneskortet hela tiden. (Mycket irriterande) Batteriluckan ramlade av efter några månader. Fortfarande vattentätt undrar jag? Min skärm sprack efter 2 månader fast jag hade mobilskal. Hur vet jag än idag inte då den låg i fickan. Min nästa telefon blir också en Sony.

LaCie Ethernet Disk Mini Gigabit 1TB
Full Star 1
3.8
(1)
K
KingSiZe
58 omdömen
Full Star 1Full Star 2Full Star 3Full Star 4Full Star 5
Redigerades 17 år sedan

Kört den nu i två månader. Den var lite segt dom första dagarna men nu funkar den prima. Programvaran var enkelt då man kom på hur det funkade. Jag kör den till min bärbara dator och mitt PS3. Trådlöst då alltså =) Jag kan inte mer än att vara nöjd. Hastigheten ligger på runt 3mb/sek trådlöst med N-draft. =)

Sony PlayStation 3 (PS3) 60GB
Full Star 1
4.8
(500+)
K
KingSiZe
58 omdömen
Full Star 1Full Star 2Full Star 3Full Star 4Full Star 5
Redigerades 18 år sedan

Missade du att köpa 60gigaren så har du missar precis allt!

Acer Aspire 5920G-602G25Mn
Full Star 1
4.1
(5)
K
KingSiZe
58 omdömen
Full Star 1Full Star 2Full Star 3Full Star 4Empty Star 5
Redigerades 18 år sedan

Köpte denna dator i mars och har inte haft några problem. men det enda felet är att f-secure antivirus och windows vista funkar inte ihop. så datorn startar inte upp så som den ska. annars är datorn skitbra. spelar Rainbow 6 Vegas 2 flytande. nätverket funkar prima. surfar i över 1mb/sek. bluetooth funkar utmärkt, batteritid ca: 3 timmar. jag gav 10tusen för den och jag tycker den är värd det. den hade fått en 10:a om vista och f-secure hade funkat ihop.

Proxdata
K
KingSiZe
58 omdömen
OKRedigerades 18 år sedan

Köpte 2st minnen till min bärbara dator. Minnerna funkar utmärkt. Fick dom till ett bra pris också. 197kr styck. Plussidan: Trevlig personal Priser (på minnen iallafall) Ligger inte långt ifrån mej ;) Minus: Hade inte mycket på lager (produkten jag beställde inne i butiken tog slut två gånger då jag var där.) Lagersaldot i butiken borde stå på hemsida Ringer man så kommer man aldrig fram

Stranglehold (PS3)
Full Star 1
4.1
(5)
K
KingSiZe
58 omdömen
Full Star 1Full Star 2Full Star 3Full Star 4Full Star 5
Redigerades 18 år sedan

Max Payne i honkong kan jag säga om detta spel. Jag köpte det för ca: 250kr inkl frakt ifrån dustin.se. bra pris kan jag säga. men spelet tog knappt 3-4 timmar att varva. det var alldeles för kort för ett så kul spel. Man får spela igenom spelet fler gånger tyvärr. 250kr tycker jag nog det var värt. men över 500kr ska ni inte ge på detta spel.

Resistance: Fall of Man (PS3)
Full Star 1
3.8
(35)
79 kr
K
KingSiZe
58 omdömen
Full Star 1Full Star 2Full Star 3Full Star 4Full Star 5
Redigerades 18 år sedan

Fick detta spel med i mitt Starter-pak. Ganska nice spel ändå. jag och polaren varvade spelet i co-op mode som är mycket roigare. tog kanske 6-8 timmar att varva det. Kommer nog köpa 2:an när det släpps också.