Jag köpte den här enbart för att få Mars Attacks! på DVD eftersom den är utgången. Jag måste dock varna lite för den här boxen - på baksidan listas allt extramaterial som finns i 2-diskutgåvan av Gökboet, trots att enbart den första disken finns med. Falsk marknadsföring, alltså!
Underbar apokalyptisk framtids-/tidsrese film av ex-Pythonen Terry Gilliam med ovanligt välspelande Brad Pitt och Bruce Willis i huvudrollerna!
Mycket trevlig personal och god kontakt. Leveransen tog tid, men det berodde på tillverkare/leverantör snarare än butiken.
Lättmonterad och funktionell, perfekt för den som vill ha fördelarna med ett väggfäste men mobiliteten hos en TV-möbel!
Trevligt bemötande och stor hjälp när den första recievern vi fick var trasig.
Riktigt cool korsning mellan andra världskrigsskildring och spöklik thriller!
Otroligt bra andra världskrigs-skildring i tio delar. Mer än så behöver inte sägas; se den!
Äntligen nya liveutgåvor med Metallica! Otroligt välfilmad och välmixad Blu-Ray! Knivskarp bild och bra klippning, däremot vissa synkproblem mellan bild och ljud; det är inte en konstant fördröjning, utan det växlar vid ett par olika tillfällen under konserten. Ljudet är bra mixat men lite tunt på basfronten. Jag vet att det ska vara en "fransk" utgåva, men varför dubba intervjuaren (som frågar på engelska) och låta bandet ha kvar sina originalröster? De får väl för fan lära sig läsa sitt eget språk textat som oss andra!
ÄNTLIGEN har denna klassiska pjäs kommit ut på DVD! Det enda minuset är att det fortfarande känns som att SVT klippt bort delar av det man fick se på scen.