Oj de säljer tydligen fortfarande denna. Har haft den i tre år, tar okej (men inte strålande) bilder i dagsljus, och har såklart väldigt bra zoom. Men i övrigt får du bättre bilder ur en mobilkamera av senare årsmodell, särskilt i lågt ljus är skillnaden markant, vilket är lite förvånande, men visar på hur mycket pengar och energi som telefontillverkarna lagt ner på bättre kameror. Misstänker att Wx350 har en ganska liten bildsensor. Bildstabiliseringen fungerar okej för foto, dåligt för video. TLDR: Smidigt format, men inte så smidigt som en mobiltelefon, och inte lika bra bilder. Observera också att kameran inte har en aning om var den befinner sig och därför inte geotaggar bilderna, vilket faktiskt är rätt irriterande i efterhand.
Snabbt och smidigt, ett litet avdrag dock för att kollinr genereras väl tidigt, mejlet "din produkt har skickats" kom 36 h innan produkten faktiskt skickades (under en vanlig vardagsvecka).
KÖP INTE DEN FYSISKA UTGÅVAN! Prisjakts info att spelet går att registrera på steam är felaktig, nycklarna är INTE kompatibla med Steam och den fysiska utgåvan kräver att skivan är i för att ens starta. Ja, du läste rätt, det är en CD-check (eller DVD-check) på ett spel 2017. Man baxnar. Uppdateringar? Det måste du ladda hem själv. Cloud Saves? Glöm det. Lägg till det att pressningen av DVD:n är usel, det tog fyra försöka att installera spelet på grund av att installationsprogrammet klagade på CRC-fel. Giants egna ord: "Farming Simulator keys are not compatible with Steam. Both the download and the DVD version of the game are not transferable to Steam. Spelet i sig är OK, men köp det på Steam i så fall.
Supersnabba! Paket levererades med DHL och kom fram nästkommande dag (se och lär, Postnord).
Snabbt kort med ruskigt bra kylare, om än med en färgsättning som kan föra tankarna till idrottsoveraller från 1992. Kortet låter ingenting, det är helt passivt upp till och med ca 60 grader och även under load och med de två 100 mm-fläktarna på ca 1000 RPM låter dom ingenting. En intressant detalj är att de är kontraroterande, dvs roterar åt var sitt håll. Som brukligt är loggan bakgrundsbelyst av en stor LED-stripe som indikerar temperatur (grönt, blått, rött) eller valfri färg om man så vill Lite boostat från stock, går lätt att klocka mer, även om man gör bäst i att använda Afterburner istället för Palits egna program, som är lite rörigt och har ett väldigt blått gränssnitt. Observera att kylningen tar upp 2,5 platser, en nackdel om du har ont om plats.
Ja, det är ju kanske inte den mest spännande produkten, det är en gjutjärnsgryta i lagom storlek med bra handtag och ett glaslock. Bra raka former, smalnar inte av som t.ex. SENIOR från IKEA (där själva kontaktytan mot hällen är löjligt liten). Gense har bra vikt också, inte onödigt tjockt gods utan precis lagom. Små finishmissar i gjutningen kan man hitta man är petig och handtaget till locket är av plast och lite halt. Med tanke på det låga priset rekommenderas den till alla som vill ha en bra gryta utan att betala tre gånger så mycket för märket.
Svag effekt, ojämn värmedistribution. Lätthanterlig. Bra upptiningsprogram, fungerar till det mesta om man inte har för bråttom.
Som vanligt finns det absolut inget att klaga på, Dustin är exemplet alla bör följa. Smidig betalning, leveransstatusen stämmer med verkligheten till skillnad från andra (läs: CDON) så när en vara packas, då packas den. Skickat på eftermiddagen, framme vid lunch nästa dag.