Prisjakt
Annons
Allectra Computer AB
  • Skickas inom 24/48
  • Tusentals produkter
  • 30 dagars öppet köp
3.4Bra
6 betyg (senaste året)

Skrivna omdömen

Betyg äldre än ett år inkluderas inte i snittbetyget.

Skrivna butiksomdömen

i
iljav771109
1 omdöme
Usel2 timmar sedan

Mycket dålig köpupplevelse. Beställde en vara med angiven leveranstid 7–15 vardagar. Denna tid passerade utan leverans eller tydlig information. När jag kontaktade kundtjänst hävdade de att leveranstiden inte räknas från köptillfället utan från den dag varan kommit in på deras lager. Detta påstående finns inte i deras köpvillkor, där leveranstid istället anges räknas från order-/köpdatum. Trots att leveranstiden överskridits vägrar företaget att häva köpet och hänvisar till att ordern ”gått till packning”. Upplever kommunikationen som undvikande och ansvarstagandet som obefintligt. Företaget ändrar villkoren i efterhand när problem uppstår. Har ringt till kundtjänst : Vad jag har fått höra : "Kan du inte läsa vad som står på våran hemsidan? Det står klart och tydligt att du ska MAILA och inte ringa hit! " Efter några minuters samtal där personen i fråga vägrade att ta emot ordernummer, skre hela tiden och gav mig inte en chans att ens försöka prata, kallade han mig för skitst@vel. Jag svarade tillbaka exakt i samma stil och la på luren.

m
Utmärkten månad sedan

Första gången, men ni hade väldigt bra saker tiil en hyfsad peng

l
linus_e83
1 omdöme
DåligRedigerades en månad sedan

Efter 3 veckor och 2st påringningar kom dem fram till att dem inte kan leverera något som skulle tagit 4-7dagar. Det som gör att det inte blir 1 är att det var lätt att nå dem över telefon och att dem åtminstone vid andra påringningen konstatera att de inte kunde leverera och strök ordern så jag slapp ringa en 3e gång.

S
Dålig3 månader sedan

Svarar inte på mejl.

p
Utmärkt4 månader sedan

Fantastisk smidig och praktisk 👌

e
Dålig4 månader sedan

Det gick inte att backa till föregående sökning/resultat. Meckigt att behöva göra om sökningen varje gång.

L
Leif
1 omdöme
Utmärktett år sedan

Utmärkt. Fick rätt varor till ett bra pris och dessutom snabbare lebvererat än vad som angavs på deras hemsida. Är mycket nöjd

b
Usel2 år sedan

Dom sätter låga priser på produkter dom inte har, produkter dom har har kraftiga överpriser.

Gästanvändare
UtmärktRedigerades 2 år sedan

Det var ingen prisjakt, men en jakt, jag blev så glad när jag hittade vad jag sökte!

Gästanvändare
UselRedigerades 2 år sedan

De skickade fel vara och de avdrar en avgift från varans pris vid retur. Förfärligt dåligt. Handlar hos dem aldrig mera.

Om butiken

Allectra Computer AB

Butiken finns i Sverige. Priserna visas i SEK på butikens sida.

Betalningsalternativ

KlarnaVisaMasterCard
  • Avbetalning
  • Direktbetalning
  • Faktura
  • Förskottsbetalning
  • Kortbetalning
  • Betalning via telefonräkning
  • Bitcoin
  • Postförskott
  • SMS-betalning

Kundtjänst

Kontakt med butiken kan ske på Svenska.

allectra.se

Bolagsinformation

Fullständigt firmanamn: Allectra Computer AB

Organisationsnr: 559050-7009

Information hos allabolag.se