Mycket prisvärd CPU som passar bra i kontorsmaskiner, HTPC och liknande. Låg energiförbrukning ger lite värme att ventilera bort vilket gör det enklare att få en tyst maskin.
Bra minnen till bra pris. Inga problem.
Bra blev bättre - föregångaren R3 var ett toppenchassi och detta är ännu bättre. Fick bygga i fönstervarianten då standardvarianten var slut där jag handlade och det rådde tidsbrist. Skulle själv aldrig välja ett chassi med sidofönster men gillar man det så visst. Jämfört med R3 har den nya R4 fått bättre kabelgenomföringar i plåten bakom moderkortet. Gummigenomföringarna sitter bättre och jag tror öppningarna är lite generösare. Fläktkontrollen har fått flytta till framsidan vilket är bra, den är inte längre steglös utan har tre fasta nivåer men det torde inte spela någon större roll. Skruvarna är bättre förpackade numera med separata påsar för olika varianter vilket underlättar monteringen. Sett till priset tycker jag att chassit är en klar 10:a.
Har säkert hunnit gå ett par mil i dessa trots att jag bara haft dem i en dryg vecka. Mycket sköna, förvånande bra stötdämpning trots att sulan inte är särskilt tjock. Snygga, i mitt tycke. Känns och ser välgjorda ut.
Köpte den för knappt 1500 kr, har svårt att tänka mig en bättre maskin sett till pris/prestanda. Stark, inte särskilt tung och med ett batteri som räcker länge. Lite trist att den inte levereras i en plastväska men det visst jag redan innan köp.
Toppenbox med tre höjdarfilmer. Själva boxen är riktigt fin och filmerna är, som säkert bekant, riktigt bra. Syns dock att det gått några år sedan de gjordes och bitvis önskar jag lite högre bildkvalitet för att ge maxbetyg.
Som dokumentär betraktad är den ypperlig. Som dokumentär på blu-ray är den medioker, bildmaterialet är av för låg kvalitet. Man kan precis lika gärna se den på dvd, funderar du på att köpa den välj det format som är billigast.
Kanonbra. Enligt frugan. :)
Grabben gillar, vi vuxna härdar ut...

Köpte en barnoverall härifrån på rea i januari 2013. Tvekade lite först då webbsidan är lite amatörmässig och det var svårt att hitta info om andra som handlat där. Men de har en fysisk butik, siffrorna hos allabolag.se såg ok ut och jag kunde betala med mitt kreditkort (faktura i efterhand om något går åt skogen) gjorde att jag beställde. Allt gick ypperligt! Ordererkännande och leveransbesked, med personlig känsla, kom som de skulle. Leveransen skedde snabbt och allt var tillfredsställande förpackat. Kan absolut tänka mig att handla där igen.