Tillverkad i Tyskland. Man öppnar luckan bak och sätter in SIM-kortet & extra minne. Batteriet (Kina) kan man lätt ta ut och byta.
Made in Japan. 68 cm, 3.840 x 2.160 punkter. Utmärkt bild med starka färger. Finns endast i svart. Man kan vrida skärmen 90° så att den blir hög & smal.
Tillverkad i England. Väldigt bra och enkel. Man monterar fästena på väggen och sedan är det enkelt att sätta dit slangvindan genom att kroka fast den utan verktyg. Och på vintern tar man in den i huset.
Absolut sämsta jag köpt. När man trycker på handtaget kommer vattnet ut i full fart. För att minska ner finns ett reglage på ovansidan därbak som man måste reglera med andra handen och om man vill låsa den måste man skjuta ett reglage på knappen genom att skjuta den åt höger! Otroligt omständigt. Har inte använt den alls. Köpt en ny sprinklerpistol från finska Fiskars (Made in Poland). Betydligt bättre.
Made in France. Tillverkad i Frankrike. Otroligt tyst! 4 hjul som roterar vilket gör att du enkelt kan skjuta dammsugaren åt sidan. För motorstyrkan är det ett skjutreglage som dras åt höger & vänster, kan nås med foten.
Made in France. Tillverkad i Frankrike. Otroligt tyst! 4 hjul som roterar vilket gör att du enkelt kan skjuta dammsugaren åt sidan. Knappar som enkelt kan skötas med foten, även för motorstyrkan plus+ och minus-.
Tillverkat i Tyskland(!) Fungerar bra hittills. Trots att jag haft äldre Gigaset GS195 under 1 år tar det tid att lära sig en del nya grejer på GS4. GS195 innehåller en del dumheter i menyerna som nu är förbättrad i GS4. Med lågt pris får man acceptera att mobiler/datorer är lite långsammare. GS4 är lite snabbare och skärmen har kraftigare och vitare ljus. Made in Germany. Följande Gigaset är tillverkat i Tyskland: GS 4 GS 5 GS 185 GS 195 GS 195 LS GS 280 GS 290 Övriga Gigasetmodeller är från Kina.
Följande Gigaset är tillverkat i Tyskland: GS 4 GS 185 GS 195 GS 195 LS GS 280 GS 290 övriga från Kina