(500+)
Apotea er det bedste som findes. De får 6 stjerner ud af 5. De bør åbne i Argentina. Jeg er født i Argentina og ved at det behøves. Med venlig hilsen. Elizabeth Larsen
Som nyligen hjärtopererad så behöver jag ett stort antal mediciner vilka för enkelheten beställs från Apotea för att ha dem tillgängliga när jag kommer hem, Får ett mail om att en vara är sen så jag kontakter dem och får till svar att jag kommer att ha alla varor efter 4 dagar.. PÅ dag fyra har de ännu inte skickats så jag ringer igen och bemöts då av en MYCKET OTREVLIG KVINNA som säger att de har mycket att göra och när jag säger att jag MÅSTE ha min medicin så säger hon bara att om det inte passar så kan hon ta bort min order - FY FAN aldrig mer Apotea
Har konkurrens från nya nätapotek. Jag saknar funktionen att kunna spara produkter i en lista. Eftersatt system för reklamation.
Urdåligt att ni bara använder Klarna! Det står Swish,men den kommer aldrig upp som alternativ! Skäms att stödja Klarna som alla vet stödjer kriminella verksamheter!
Positiv: snabb leverans Bra priser Även om man bara hämtar ut recept och Högkostnadskort, blir det kostnadsfri skickad. Negativ; skickas inte alltid hem men till ett utläm- ningsställe. Ibland tar det längre tid för early bird att leverera
Jag handlade och varde hemleverans Men mina varor har nu hamnat i en instabox. Detta trotts att jag skrev till dem och vädjade att se till att leveransen kommer hem till mig. Jag är handikappad och kan inte ta mig till instaboxen.
Överlag är jag nöjd med Apotea. Men att dom har tagit bort hemleverans från sina alternativ är ett riktigt stort minus.
Butiken finns i Sverige. Priserna visas i SEK på butikens sida.
Kontakt med butiken kan ske på Svenska.
Erbjuder telefonsupport. Se butikens hemsida för mer information.
www.apotea.seFullständigt firmanamn: Apotea
Organisationsnr: 556651-6489
Information hos allabolag.se