Prisjakt
Annons
Hobbyhallen.se
  • För ett aktivare liv
  • Fri frakt över 500kr
  • God service
1.8Dålig
6 betyg (senaste året)

Skrivna omdömen

Betyg äldre än ett år inkluderas inte i snittbetyget.
Konsumentinformation
2021-06-14

Flera klagomål om längre än utlovade leveranstider eller uteblivna leveranser samt svårigheter att få kontakt med butiken och därmed svårigheter med återbetalningar och reklamationer. Läs igenom omdömen innan köp.

Skrivna butiksomdömen

i
ilsbo
1 omdöme
Usel13 dagar sedan

Beställde en studsmatta för två veckor sedan men ingen status eller leverans ännu. Svarar inte på mail eller via messenger. Undvik denna sajt.

G
Gymutrustning
1 omdöme
Uselen månad sedan

Varning varning varning! Ingen leverans och inget svar från kundtjänst.

j
jay-jay
47 omdömen
UselRedigerades 5 månader sedan

Allt har redan skrivits. Men kan väl tillägga att de även gör reklam med extra (eller ekstra som de skriver det) rabatt med kod som inte fungerade.

J
UselRedigerades 7 månader sedan

VARNING FÖR HOBBYHALLEN.SE! Hobbyhallen har blåst MASSA människor på pengar å ofta för betydande summor, vissa kunder har inte ens fått Sina varor överhuvudtaget

N
Nils
1 omdöme
UselRedigerades ett år sedan

Hobbyhallen stal mina pengar, levererade endast en tredjedel av beställda och betalda varor. Sen hamnade jag i en utdragen process med uteblivna mailsvar alternativt AI-genererade mailsvar med deras icke existerande "kundtjänst". Skriver man på svenska uteblir svaren, skriver man på engelska får man i bästa fall ett autogenererat svar. Jag tvingades inse att jag är blåst på både pengar och varor. Själv fick jag en av tre diskgolf korgar levererade. Varor till ett värde av 1800:- fick jag aldrig och kommer aldrig att få. OBS! LÄS ALLA RECENSIONER MED ETT LIKNANDE INNEHÅLL OCH HANDLA INTE PÅ HOBBYHALLEN.SE

S
Snöslunga
1 omdöme
UtmärktRedigerades ett år sedan

Jag fick min snöslunga hemkörd. Skickades från Finland och tog 1vecka. Nu väntar jag med förväntan på en overlock maskin Nu har jag fått min overlock maskin, tog 4 arbetsdagar från beställning tills den nu står på mitt bord. Så grymt nöjd över att handla via hobbyhallen

L
Liz
1 omdöme
Uselett år sedan

Handla inte på Hobbyhallen. Varan har inte skickats och deras kundtjänst svarar inte. Tacksam för att jag inte betalt innan leverans har skett.

L
Linnea
1 omdöme
Uselett år sedan

Säljer framåtvända bilbarnstolar från Kikid och marknadsför att de passar från 9 månader. Perfekt för föräldrar som inte vill att deras barn överlever ens en mindre krock. Fruktansvärt och oansvarigt av en butik att sälja något som även den med bara baskunskap vet är livsfarligt!

J
John
1 omdöme
UselRedigerades ett år sedan

Hemskt dåliga varor, icebuggs kängorna buggar ramlar av. Köp inte icebugg stövlar på Hobbyhallen

Gästanvändare
UselRedigerades 2 år sedan

Handla inte här om ni vill returnera! Har haft en mardröm med deras kundtjänst, då dem Ljuger och håller på!

Om butiken

Hobbyhallen.se

Butiken finns i Finland. Priserna visas i SEK på butikens sida.

Betalningsalternativ

KlarnaAmerican ExpressVisaMasterCardDiners Club
  • Avbetalning
  • Direktbetalning
  • Faktura
  • Kortbetalning
  • Betalning via telefonräkning
  • Bitcoin
  • Förskottsbetalning
  • Postförskott
  • SMS-betalning

Kundtjänst

Kontakt med butiken kan ske på Svenska.

www.hobbyhallen.se

Bolagsinformation

Fullständigt firmanamn: Hobbyhallen

Organisationsnr: FI09931637

Information hos allabolag.se