•  
    Klicka på en stjärna för att sätta ditt betyg
  • Dålig
    Totalt värdelös, börjar med att det är krångligt att montera disken. När det väl är klart sätter jag i USB-kabeln, som förövrigt är i kortaste laget, och USB-porten på chassit trycks in. Visar sig vara en skruv som saknas.
    Letar reda på en skruv och monterar fast kretskortet ordentligt.
    Därefter möts jag av en röd lysande diod, och en enhet som inte känns igen i Windows7. Kommer fram till att det är någon glappkontakt, men det visar sig sen var disken som kortslöts i chassit.
    La in en bit papper under disken, och monterar in på nytt. Ja, nu fungerar den faktiskt.
    Suck, det tog en timme att få igång min gamla disk med detta chassit.
    Tänker undvika LogiLink i fortsättningen, i detta fallet får man verkligen vad man betalar för.
    1 mån sedan
  • Acceptabel
    Återkommer.
    3 mån sedan
  • Perfekt
    Gedigen aluminiumprofil, små mått, billig, bra att gummifötter följer med hos denna butiken (T-1000 Webshop) o att de även var billigast på 2TB HD som passar i.
    1 år sedan
  • Perfekt
    Köpte den hos T-1000, bra pris för ett bra chasssi,
    Köpte 2 st för att byta ut min 2 externa iomega hårddiskar, för att få 3.0 vilket gav mycket på överförnings hastigheten som förväntat.
    Från 20-30mbit/sec tilll 80-130mbit/sec. (har inte prövat så mkt än)

    Lite piller att få ihop men inget som är så faligt.
    perfekt med on/off knapp.
    Alla kablar följe med som behöves och skruvar + skruvmejsel.

    Med det här chassit kan jag äntligen alltid har dom inkopplat med ungefär samma hastighet som en intern hårddisk dock lite mer mobil om man vill ta dom med sig nån stans :)
    1 år sedan