väldigt Bra bild, skaplig mjukvara men irriterande segt med apparna i smart hub! köp en mediadator istället (att koppla till tvn). smidigt med webbläsare i tvn.
Streamar film via nätverket från datorn, vilket fungerar bra med nätverkskabel och är väldigt användbart.
Fjärrkontrollen med touchpad använde jag i början men den traditionella fjärrkontrollen som följde med funkar bättre.
Köpte min Samsung UE46F6475 för 9000 kr, med tanke på den nedåtgående prisutvecklingen på tvn så får jag trösta mig med att jag i alla fall fick med en Samsung HW-F450 soundbar på köpet från netonnet.
Ett välbehövligt tillbehör eftersom att ljudet i tvn är väldigt dåligt. för det priset den har idag så är det ett bra köp om man kan leva med de sega/tröga smart hub- apparna.