Sjukt bra, min favorit i serien klart! Det är så mysig stämning i spelet som gör att man bara måste starta det igen. Skulle gärna vilja ha mer i spelet, klarade det på ca 28 timmar och då körde jag massa sido uppdrag. Det som tyvärr förstör spelet som dom andra i serien är dom tekniska problemen, lagg, krascher, buggar, och att man måste spara manuellt och det tar ifrån upplevelsen en del. Tur att det finns mod som fixar buggar, lagg och gör spelet snyggare!
Grundspelet är sjukt bra, alla ljud, vapen den stora kartan osv. Monsterna är intressanta och skrämmer mig. Det som mest förstör spelet är dess tekniska problem. Alla buggar, lagg (speciellt på nyare datorer) och att du måste spara manuellt hela tiden. Som tur finns det mods som fixar dessa problem! Skulle säga att min favorit i serien är pripyat. Än idag sjukt bra (med mods). Längtar efter 2an!
Väldigt bra faktiskt med alla funktioner ! Lätt att hitta sina nycklar i hemmet 😁 Det enda som man skulle kunna klaga över är att det medföljer inte något fäste för t.ex nycklarna så man måste köpa det separat.
Bra hörlurar, ganska lätta, isolerar inget ljud. Det enda jag inte gillar med dom är att ljudet hörs genom hörlurarna enkelt, så om jag tar av hörlurarna och någon kommer in på rummet hör man ljud och discord samtalet från dom. Sedan ljudkvalitén är lite dålig men annars bra. Men det är ett bra headset överlag.
Vart ska man börja? Hade denna iPad sjukt länge, inte så många år sedan den hamnade i byrålådan och jag köpte iPad 5th gen, den höll riktigt bra och klarade många spel och allt möjligt, aluminiumet har hållit väldigt bra, ja en del repor och så men efter många års användande så blir det så. Om man vill att den ska hålla bättre ha ett skal isåfall. Personligen gillar jag inte skal så därför hade jag inget på den. En bra iPad som höll, rekommenderar starkt iPad 8th gen om man ska ha en ny. Den kostar 4000kr och kommer hålla många många år för allt möjligt man ska göra på den.
Faktiskt förvånad hur bra kvalité för pengarna! Det är hyfsat bra tangenter, men med tanke på priset, känns inte allas plastigt utan mer ordentligt. Det är gjord av hård och bra plast på kanterna, sedan metall eller något liknande innanför. Jag har inget dåligt att säga om det förutom små saker men med tanke på priset, riktigt bra köp!
Riktigt bra hörlurar, sitter bra i öronen, sjukt bra ljud. Det ända är att brusreduceringen hade kunnat vara lite bättre, den är fortfarande bra men för över 2000kr.
Stark rekommendation, telefon har väldigt bra batteri, kamera. Det ända dåliga med den kan vara att den är plast på baksidan, men dom flesta har ändå skal på så. Andra grejen är att det är en 720p skärm. Förståligt eftersom telefon kostar 995kr. Du kan knappt få bättre telefon än det här för detta pris.