Fri frakt på hela sortimentet
Intelligenta hem lösningar
AAA = högsta kreditvärdighet
Hemsida:

http://www.davids.se

Butiken finns i Sverige och visar priserna i kronor. Kontakt med butiken kan ske på svenska

Betalningsalternativ:

Kortbetalning
Postförskott
Direktbetalning
Faktura
Avbetalning
Förskottsbetalning
PayPal

Är något felaktigt, Tipsa oss gärna här!

Utökad företagsinformation:

  Inga skulder registrerade hos kronofogden.
  Företaget registrerat för 12 år sedan
(data från 2013-05-19)
Detaljerad information Davids har fått betyget (8.83)
  •  
    Klicka på en stjärna för att sätta ditt betyg
Sortera efter:
  • Mycket bra
    Smidig betalning med faktura och snabb leverans med gratis frakt. klockrent!
    2 mån sedan
  • Perfekt
    fantasktiskt snabb och trevlig mailsupport, och dom är kunniga!
    3 mån sedan
  • Perfekt
    Lägsta priset på en Yamaha BRX-750 med gratis frakt och snabb leverans! Bara massa +++++++.
    4 mån sedan
  • Perfekt
    Mycket imponerad! Lägsta priset prisjakt (på min produkt iaf) och samtidigt gratis frakt, rekordsnabb leverans. Men framför allt, riktigt snabb och trevlig kontakt när man ringer dem!

    Att det är ett litet företag är troligen den största anledningen till att det funkar så bra.

    Jag ville vara säker att jag fick min produkt innan jag skulle iväg och resa så jag ringde. Varpå den trevliga personen jag pratade med själv gick ner på lagret och kollade att den säkert fanns! = bra service i min mening!
    5 mån sedan
  • Perfekt
    Bra pris! Fri frakt! 24h leverans! Och när Posten smashade ett av paketen fick jag otroligt bra service från Davids!
    8 mån sedan
  • 2012-05-20 - Ett år sedan. Omdömen innan denna tid räknas inte med i butikens betyg.

  • Perfekt
    Bra pris, ingen frakt. Snabb leverans.
    1 år sedan
  • Bra
    Funkar bra.
    1 år sedan
  • Perfekt
    Grymt duktiga och ger alltid bästa pris!
    1 år sedan
  • Perfekt
    Mkt trevlig, kunnig och hjälpsam personal. Butiken anpassar sig efter priserna som finns på prisjakt (i alla fall när jag köpte där).
    1 år sedan
  • Utmärkt
    Ingen telefonkö då jag ringde vid lunchtid, personen jag pratade med var hjälpsam och trevlig. Precis som det ska vara.
    1 år sedan
  • Utmärkt
    Flashig butik och bra personal.
    1 år sedan
  • Perfekt
    Snabb leverans. Varan kom dagen efter beställning.
    1 år sedan
  • Perfekt
    Min absoluta favoritbutik alla kategorier. De senaste åren har vi köpt 7 tv-apparater, dator, högtalare av klass och ett antal andra prylar. Servicen är makalös (när farmors tv gick sönder hämtade de den gamla, lämnade en lånetv, och körde sedan tillbaka tv:n när den var fixad), priserna konkurrerar med vilken näthandel som helst och personalen är kunniga, trevliga och serviceminded. Rekommenderas starkt!
    1 år sedan
  • Ganska bra
    Lite seg leverans, annars mycket bra
    2 år sedan
  • Perfekt
    Beställde ett par Tangent EVO 5 högtalare vid 22-tiden. Det stog att de var beställningsvara så jag räknade med en veckas leverans. På förmiddagen dagen efter ringer en Jonny och beklagar att tejpen till kartongen är sprättad. Jonny säger att högtalarna inte är uppackade men att han förstår om jag vill att de beställer ett nytt par. Jaja SURE att de inte är uppackade tänkte jag men vad fan, skicka med 2*10m högtalarkabel så är det ok säger jag. Visst svarar Jonny. Dagen efter kommer paketet med högtalarkabel och tro det eller ej högtalarna kan omöjligt varit uppackade!

    Snacka om service, ringa för att beklaga att en tejp blivit snittad. Det kan inte vara fler än max 1 på 100 som gör så.

    Imponerad och tacksam.
    2 år sedan
  • Bra
    Hjälpsamma och ett grymt bra utbud för att testa och jämföra olika produkter
    2 år sedan
  • Perfekt
    Beställde på måndagen fick det i brevlådan på tisdagen. Väldigt trevlig personal, var inne och pratade med jesper och adam och de verkade väldigt pålästa. Bra hanterat!
    2 år sedan
  • Perfekt
    Beställde en svart Sony DSC-TX5 i tisdags, blev uppringd dagen efter och fick besked att kameran inte fanns hemma (fel i saldo) men att den kunde tas hem och sedan skickas till mig.
    Jag sa att detta var ok och då bjöd de på minneskortet som jag också beställt, schyst hanterat!
    Dessutom kom kameran idag, bara tre dagar efter beställningen!
    2 år sedan
  • Bra
    bra bemötande och riktigt trevligt och gå runt i deras butik det är en upplevelse om att framtiden är här.

    enda negativa är att dom är mycket dyra på tillbehör så som väggfästen. ett vanligt simpelt väggfäste av deras billigaste gick på över 900kr som i en annan butik kosta 299.
    2 år sedan
  • Utmärkt
    Konkurrenskraftig prissättning.
    3 år sedan
  • Bra
    Bra service & kunnig personal, fick med en HDMI-kabel (värde 600kr) när jag köpte dvd:n.
    4 år sedan
  • Mycket bra
    Bra service
    5 år sedan
  • Utmärkt
    trevlig personal och de felsta verkar kunniga
    5 år sedan
  • Perfekt
    En pålitlig butik med gog kännedom om det mesta.
    5 år sedan
  • Perfekt
    Trevligt ställe.
    5 år sedan
  • Perfekt
    Varbergs bästa butik på hemelektronik. Aldrig något snack om priser utan de ger det pris som är rimligt.
    5 år sedan
  • Bra
    Lite virriga, men justa!!
    5 år sedan