Räntefri delbetalning, faktura
1-3 dagars leveranstid
30 dagars öppet köp
1-3 dagars leveranstid
30 dagars öppet köp
Butiken finns i Sverige och visar priserna i kronor. Kontakt med butiken kan ske på svenska
Betalningsalternativ:
Kortbetalning
Postförskott
Direktbetalning
Faktura
Avbetalning
Förskottsbetalning
PayPal
Postförskott
Direktbetalning
Faktura
Avbetalning
Förskottsbetalning
PayPal
Är något felaktigt, Tipsa oss gärna här!
Utökad företagsinformation:
Inga skulder registrerade hos kronofogden.Företaget registrerat för 3 år sedan
(data från 2013-05-21)
-
8
Omdömen
5.86
-
Mer om butiken
-
Inga tillverkar-
rekommendationer -
462
Produkter
462 priser indexerade
(1 480 totalt)
Är billigast på 20 av dessa
-
Prisändringar
Sortera efter:
-
Själva köpet och leveransen var ok. Behövde sedan kontakt för garantireparation. Ingen svarar i telefon under två dagar då jag sammanlagt ringde 10 ggr vid olika tidpunkter under dage. Svar på mail utlovas till normalt under 12 timmar, är inne på andra dygnet(pratar om arbetsdagar) och ingen har svarat. Kasst.3 mån sedan
-
Försökte beställa ett par hörlurar från Smartia.se under sista veckan av januari. Allt gick bra fram till betalningen skulle godkännas, sidan laddade, men inget hände. Någon dag senare kom fakturan från factoringbolaget (med kort datum) trots att jag inte fått någon som helst bekräftelse eller dylikt. Givetvis tänkte jag att beställningen hade gått igenom och väntade på "mina" hörlurar.
Fakturans förfallodatum närmade sig utan att jag sett skymten av varan, så jag försökte ringa till Smartia men det är överhuvudtaget ingen som svarar, trots upprepade försök. Factoringbolaget gav mig däremot en mailadress och efter ett tag får jag kontakt. Smartia.se påstår nu att beställningen inte registrerats hos Smartia men uppenbarligen har deras kundfordran ändå sänts till factoringbolaget och givetvis finns inte hörlurarna i lager inom den närmsta veckan. Deras enda åtgärd var att erbjuda sig att leta upp en konkurrent som jag kunde köpa dem hos istället (via prisjakt).
Min uppfattning är att Smartia.se inte är seriöst företag, när det enda svar jag fick var att de skyllde på (sitt eget) IT-system samt erbjuda sig att leta upp samma vara hos en annan säljare (pinsamt).3 mån sedan -
Jag köpte en fast Telefon av denna butik. Måste säga att iom att man handlar mer och mer på nätet så ska det till mycket för att man ska ge en tia. Full pott när det gäller servicen, pris och leverans! Rekommenderas varmt!3 mån sedan
-
Tack för en alldeles perfekt transaktion! Produkten kom precis som beskriven och väldigt snabbt! Alla 10 stjärnor förtjänade :)3 mån sedan
-
Skickade in en beställning för ett headset sent på kvällen, men insåg sedan att det var inte kompatibelt med min mobil så jag avbeställde mindre än en halvtimme efter.
Fastän min avbeställning kom in så snabbt plus det faktum att det var sent på kvällen (22), så skickades min beställning. Istället för jag ett mail dagen jag får produkten där det säger att de har försökt stoppa beställningen men har inte lyckats och att jag ska skicka tillbaka produkten.
Men att skicka tillbaka en produkt kostar, specielt ställt mot ett headset som kostade 275:-.
Så minus för att de inte makulerade min beställning och minus för den dåliga mailkontakten.5 mån sedan -
Jag köpte ett par headset, Sony Smart MH1C.
Kundsupporten via e-post var snabbt att svara på varuinformation, och min order skickades samma dag (fast supporten trodde att det skulle skickas följade dag). Snabbt och smidigt.
Men, dessa headset var inte alls till min belåtelse, till min förvåning. Inte alls lika bra som tidigare sony lurar jag har köpt. Som tur var så hade jag kvar all förpackning och kunde efter reklamation få pengarna tillbaka, vilket tog ett par veckor. Inget strul.8 mån sedan -
2012-05-22 - Ett år sedan. Omdömen innan denna tid räknas inte med i butikens betyg.
-
beställde en xperia play med faktura på en fredag, på lördag morgon så fick jag ett mejl om att den hade kommit och på tisdagen fick jag fakturan så jag blev lite rädd men på onsdagen så fick jag mobilen, jag är väldigt nöjd.1 år sedan
-
Beställde en GPS och ett headset till min mobil här.
Jag var dock osäker på om headsetet skulle fungera med min mobil så jag la en mail till dom och fick ett blixtsnabbt svar tillbaka att det skulle gå bra.
Paketet kom dagen efter.
Snygg och smidig sida, bra service och bra support!
Tummen upp2 år sedan
